licencja pilota, szukam !

licencja pilota, szukam !

Zastanawiam się nad tym, jakie kursy prowadzą w ośrodku szkolenia lotniczego. To oznacza dla jakiś pilotów? Amatorów czy tylko profesjonalistów?

Fin56

Posty: 2

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, natomiast nie dałem rady. Myślałem, że będzie to prostsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt ciężkie. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, jakie trzeba znać idealnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

Milenoss

Posty: 4

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

lary0071

Posty: 5

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

mati

Posty: 21

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Zakup samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

HalskiPol

Posty: 21

 
Z tego, co wiem licencje pilota można zdobyć, niemniej jednak trzeba też sporo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

Jasio234

Posty: 3

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, iż marzyć nadal będzie, lecz może w przyszłości?

codePerformance

Posty: 11

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, natomiast żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, zatem zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

QQrydza

Posty: 6

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

Franek.5

Posty: 2

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

TomekK

Posty: 2